Шановна громада м. Київ, повідомляємо вам, що платформа моніторингу повітря йде на технічні канікули для аналізу даних, що були зібрані за період з 31.05.2019р. по 20.01.2020р., та для опрацювання технічних недоліків, з метою покращення роботи платформи. Наразі ми опрацьовуємо нову систему датчиків якості повітря.
Орієнтовна дата запуску платформи версії 2.0 - 1 червня 2020 року. Перепрошуємо за тимчасові незручності.

На якість повітря впливає ціла низка факторів — від вмісту забруднювальних речовин до температури та вологості. Найбільше його забруднюють мікроскопічні частинки РМ2.5 і РМ10. Їх джерелом є вихлопні гази, дим від спалювання деревини, нафти чи вугілля, пил.

Озон також погіршує якість повітря. Його основним джерелом є вихлопи автомобілів та промислові підприємства. Іншими забруднювачами повітря є також чадний газ, оксид сірки та діоксид азоту.

Як у Києві вимірюють якість повітря?

За якістю повітря в Києві стежить Центральна геофізична обсерваторія (ЦГО). У місті встановлено 16 стаціонарних постів зі спеціальними пробовідбірниками, які здійснюють відбір проб повітря для газового аналізу та аналізу на запиленість. Шість разів на тиждень співробітники обсерваторії відвозять ці проби в лабораторію, де і роблять обчислення. Рівень забруднення повітря визначається за 20 показниками.

В лабораторії на обробку даних виділяють добу. А за допомогою екостанцій, дані передаються в режимі реального часу.

У чому перевага станцій моніторингу якості повітря?

У рамках проекту Managing Air Quality в Києві було розпочато моніторинг якості повітря на сучасному обладнанні. У восьми районах столиці забір здійснює пересувна лабораторія, а на smart-вулиці на Салютній, 2 та на Ревуцького, 35 були встановлені дві стаціонарні станції. Це перші датчики в Україні, що передають інформацію із супутника Sentinel-5p та наземних джерел інформації.

Переваги датчиків моніторингу повітря:

актуальність: результати аналізу, який здійснює ЦГО, готові лише через добу, тобто тоді, коли вони вже можуть бути неактуальними. Водночас на платформу air.kyivsmartcity.com дані надходять у режимі реального часу;

доступність: усю актуальну та достовірну інформацію про стан забруднення повітря в усіх районах Києва можна побачити на сайті air.kyivsmartcity.com. Натомість на порталі ЦГО можна перевірити дані лише із чотирьох постів. Про результати вимірювання решти 12 постів нічого не відомо;

вичерпність інформації: станції моніторингу повітря фіксують рівень дрібнодисперсного пилу РМ2.5 і РМ10, оксиду азоту (NO), діоксиду сірки (SO2), озону (O3), бензолу (C6H6), діоксиду азоту (NO2) та чадного газу (CO). Це дає повну картину про стан повітря в тому чи іншому районі столиці. ЦГО не вимірює концентрацію часток РМ2.5 і РМ10, а також озону, які завдають значної шкоди здоров’ю людини.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *