Шановна громада м. Київ, повідомляємо вам, що платформа моніторингу повітря йде на технічні канікули для аналізу даних, що були зібрані за період з 31.05.2019р. по 20.01.2020р., та для опрацювання технічних недоліків, з метою покращення роботи платформи. Наразі ми опрацьовуємо нову систему датчиків якості повітря.
Орієнтовна дата запуску платформи версії 2.0 - 1 червня 2020 року. Перепрошуємо за тимчасові незручності.

У червні цього року міська ініціатива Kyiv Smart City запустила проект Managing Air Quality, метою якого є моніторинг якості повітря в Києві. В режимі реального часу на платформі air.kyivsmartcity.com можна побачити рівень таких показників: дрібнодисперсного пилу РМ2.5 і РМ10, оксиду азоту (NO), діоксиду сірки (SO2), озону (O3), бензолу (C6H6), діоксиду азоту (NO2), чадного газу (CO).

Також датчики вимірюють вологість, тиск і температуру. Дані надходять із супутника Sentinel-5p та наземних джерел інформації.

У яких районах Києва найбрудніше повітря?

Згідно з даними платформи air.kyivsmartcity.com, найгірша екологічна ситуація склалася в Солом’янському та Дарницькому районах столиці. Індекс якості повітря там становить 61 і 41, тоді як найкращим вважається індекс у 100 одиниць. Він вимірюється з огляду на щільність забруднювальних часток у повітрі: чим вона вища, тим нижчий індекс.

У районах з найнижчим індексом якості повітря було зафіксовано перевищення норми вмісту чадного газу, діоксину азоту, озону та монооксид азоту. Висока концентрація цих речовин у повітрі становить небезпеку для здоров’я людини, зокрема шкодить органам дихання, слизовим оболонкам носа та очей, а також шкірі. Причиною забруднення повітря є інтенсивний автомобільний рух, близьке розташування промислових підприємств і погодні умови. Наприклад, коли вологість повітря досягає 70%, то концентрація формальдегіду зростає на 40%.

Для нормалізації всіх показників, за якими вимірюється якість повітря, і потрібен постійний моніторинг. Аби жителі Києва могли стежити за перевищенням норми вмісту забруднювальних часток, а міська влада — вжити необхідних заходів.

Найчистішим повітрям дихають жителі Оболонського, Подільського, Деснянського, Шевченківського, Святошинського та Дніпровського районів , де індекс дорівнює вище 85.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *