Шановна громада м. Київ, повідомляємо вам, що платформа моніторингу повітря йде на технічні канікули для аналізу даних, що були зібрані за період з 31.05.2019р. по 20.01.2020р., та для опрацювання технічних недоліків, з метою покращення роботи платформи. Наразі ми опрацьовуємо нову систему датчиків якості повітря.
Орієнтовна дата запуску платформи версії 2.0 - 1 червня 2020 року. Перепрошуємо за тимчасові незручності.

За даними дослідницької компанії AirVisual, найбруднішим повітрям дихають жителі Індії, Пакистану та Китаю. Рівень дрібнодисперсного пилу PM2,5 у цих країнах досягає 200 мкг/м³, тоді як допустима концентрація, встановлена Агентством з охорони навколишнього середовища США, становить 12 мкг/м³.

Стан повітря в Україні оцінюється експертами як задовільний, проте це не означає, що за його чистотою не потрібно стежити. Саме із цією метою ініціатива Kyiv Smart City запровадила систему публічного моніторингу якості повітря. 

 

Що таке станція моніторингу якості повітря

У рамках проекту Managing Air Quality в Києві було встановлено дві стаціонарні станції — на першій smart-вулиці на Салютній, 2 та на Ревуцького, 35. Це перші датчики в Україні, що передають інформацію із супутника Sentinel-5p та наземних джерел інформації. Вони мають сенсори для вимірювання концентрації забруднювальних речовин у повітрі. В режимі реального часу визначають рівень пилу РМ2.5 і РМ10, оксиду азоту (NO), діоксиду сірки (SO2), озону (O3), бензолу (C6H6), діоксиду азоту (NO2), чадного газу (CO), вологості та температуру. Усі виміри надходять на платформу air.kyivsmartcity.com, на якій можна переглянути та завантажити інформацію про рівень забруднення повітря в усіх районах столиці. 

Для чого потрібні эко-станції? 

Регулярна перевірка якості повітря — один з найефективніших способів захисту довкілля та здоров’я людини. Такі датчики допомагають стежити за концентрацією забруднювальних речовин і токсичних газів, а також оперативно вживати необхідних заходів для покращення ситуації. Відтепер екомоніторинг здійснюється і в Києві, що дозволяє отримувати об’єктивну, актуальну та динамічну картину якості повітря. 

Основним методом визначення концентрацій шкідливих речовин у столиці є відбір проб повітря на зовнішніх моніторингових станціях. Усі вони обладнані спеціальними сенсорами для вимірювання рівня дрібнодисперсного пилу та шкідливих газів відповідно до європейських стандартів

Проект Managing Air Quality було створено, аби надати широкому колу користувачів максимально корисну інформацію про стан якості повітря в Києві. Згодом станції екомоніторингу з’являться в усіх десяти районах столиці. Це дозволить міським жителям отримувати актуальну і повну картину стану повітря у своєму районі, фахівцям з регуляторних органів і медичних дослідницьких центрів — стежити за екологічною ситуацією в столиці, а представникам міської влади — взяти дані з порталу air.kyivsmartcity.com за основу глобального плану заходів, спрямованих на нормалізацію всіх показників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *