Шановна громада м. Київ, повідомляємо вам, що платформа моніторингу повітря йде на технічні канікули для аналізу даних, що були зібрані за період з 31.05.2019р. по 20.01.2020р., та для опрацювання технічних недоліків, з метою покращення роботи платформи. Наразі ми опрацьовуємо нову систему датчиків якості повітря.
Орієнтовна дата запуску платформи версії 2.0 - 1 червня 2020 року. Перепрошуємо за тимчасові незручності.

Новини


Чим ми дихаємо: у яких районах найбрудніше повітря?

У червні цього року міська ініціатива Kyiv Smart City запустила проект Managing Air Quality, метою якого є моніторинг якості повітря в Києві. В режимі реального часу на платформі air.kyivsmartcity.com можна побачити рівень таких показників: дрібнодисперсного пилу РМ2.5 і РМ10, оксиду азоту (NO), діоксиду сірки (SO2), озону (O3), бензолу (C6H6), діоксиду азоту (NO2), чадного газу (CO).

Також датчики вимірюють вологість, тиск і температуру. Дані надходять із супутника Sentinel-5p та наземних джерел інформації.

Читати далі


Managing Air Quality: як вимірювали якість повітря до встановлення екостанцій?

На якість повітря впливає ціла низка факторів — від вмісту забруднювальних речовин до температури та вологості. Найбільше його забруднюють мікроскопічні частинки РМ2.5 і РМ10. Їх джерелом є вихлопні гази, дим від спалювання деревини, нафти чи вугілля, пил.

Озон також погіршує якість повітря. Його основним джерелом є вихлопи автомобілів та промислові підприємства. Іншими забруднювачами повітря є також чадний газ, оксид сірки та діоксид азоту.

Читати далі


Платформа моніторингу якості повітря: що це та навіщо вона потрібна?

За даними дослідницької компанії AirVisual, найбруднішим повітрям дихають жителі Індії, Пакистану та Китаю. Рівень дрібнодисперсного пилу PM2,5 у цих країнах досягає 200 мкг/м³, тоді як допустима концентрація, встановлена Агентством з охорони навколишнього середовища США, становить 12 мкг/м³.

Стан повітря в Україні оцінюється експертами як задовільний, проте це не означає, що за його чистотою не потрібно стежити. Саме із цією метою ініціатива Kyiv Smart City запровадила систему публічного моніторингу якості повітря. 

Читати далі